הכל על ביטוחי חיים!

שיתוף

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

ביטוח חיים

מטרתו של ביטוח חיים היא לספק בטחון כלכלי למשפחת המבוטח במקרים של  מוות או תאונה. ביטוח חיים הוא "גלגל הצלה פיננסי" במקרה של מוות או תאונה המאפשר למשפחה לשמור על רמת החיים בה הורגלה.
בביטוחי חיים מבחינים בשלושה סוגי ביטוחים שונים.
פוליסת ריסק: פוליסת ריסק היא פוליסה המגנה בהיבט הכלכלי על משפחת המבוטח במקרה של מוות או תאונה. פוליסה זו איננה כוללת שום מרכיב של חסכון.
פוליסת חיסכון: פוליסת חסכון היא פוליסה המשמשת לחסכון בלבד, היא אינה כוללת מרכיב של ביטוח עבור מקרי מוות או תאונה. במקרה של מוות או נכות המבוטח או משפחתו מקבלים את כספי החיסכון.
פוליסה מעורבת: פוליסה זו מהווה שילוב של שתי הפוליסות הקודמות ולכן מורכבת גם ממרכיב של ריסק וגם ממרכיב של חסכון.

ביטוח אובדן כושר עבודה

חשוב להבין שביטוח חיים מסוג ריסק מקנה פיצוי למשפחת המבוטח ולא למבוטח עצמו. רק מרכיב של חסכון יאפשר גם למבוטח ליהנות מכספי הביטוח. מרכיב החיסכון לא מהווה ביטוח מפני מצב של אובדן כושר עבודה לכן אחת ההרחבות הנפוצות ביותר עבור ביטוח חיים מסוג ריסק היא הרחבה באמצעות ביטוח אובדן כושר עבודה.
אחד הדברים החשובים ביותר שמאפשרים לנו לחיות ברמת חיים שלה אנו רגילים היא היכולת שלנו לעבוד ולפרנס את משפחתנו. פגיעה בכושר העבודה יכולה להיות קטלנית לחיי המשפחה ולרמת החיים.
המטרה של ביטוח אובדן כושר עבודה היא לספק גמלה חודשית במקרה הצורך בכדי להחליף את ההכנסה שהתקבלה מהמשכורת. הגמלה החודשית משולמת ע"י חברת הביטוח עד להחלמת המבוטח וחזרה לכושר עבודה מלא, הגעת המבוטח לגיל פנסיה, מותו של המבוטח או עד לסיום תקופת הביטוח.

ביטוח חיים למשכנתא

אחד מביטוחי החיים הנפוצים ביותר בישראל הוא ביטוח חיים למשכנתא. הסיבה לפופולריות הרבה של ביטוח חיים זה היא בגלל שהבנק מחייב כל לווה משכנתא לבטח עצמו בביטוח חיים למשכנתא. ביטוח חיים למשכנתא הוא ביטוח המחויב על פי החוק בישראל. והוא נועד לשמש כביטוח למצב שבו אחד מבני הזוג נפטר וללווה הנותר אין את היכולת לפרוע את יתרת ההלוואה. במקרה של פטירת הלווה הביטוח ישלם לבנק את הסכום שנותר לתשלום עבור המשכנתא ואם תישאר יתרה, יקבלו אותה מוטבי המבוטח.

ביטוח מנהלים / פנסיה

ביטוח מנהלים

ביטוח מנהלים הוא סוג של חסכון פנסיוני המכיל מרכיב של ביטוח ומרכיב של חסכון. קיימים חסכונות פנסיונים נוספים כגון קרנות פנסיה וקופות גמל, ביטוח מנהלים נפוץ בעיקר במגזר הפרטי. למרות השם הגרנדיוזי, ביטוח מנהלים לא נועד רק עבור עובדים בתפקידי ניהול.

איך זה עובד?

בכל חודש העובד והמעביד מבצעים הפקדות חודשיות, כחלק מהסכם השכר, לחסכון הפנסיוני של העובד, חסכון לזמן הפרישה מהעבודה. מטרת החיסכון, היא להוות אמצעי להמשכיות המשכורת החודשית בעת תקופת הפרישה. אם החיסכון הפנסיוני של העובד נמצא בביטוח מנהלים, החסכון הפנסיוני עצמו כולל גם מרכיב ביטוחי. ביטוח מנהלים כולל ביטוחים שונים כגון ביטוח חיים וביטוח אובדן כושר עבודה .במרכיב הביטוחי של החסכון הפנסיוני חשוב לדעת שכל כיסוי ביטוחי גורע מהפקדות המבוצעות למטרות חסכון ולכן חשוב לבחור רק את הכיסויים הנדרשים עבורכם, כיסויים שמכסים צורך אמיתי. המעביד והעובד מחויבים להפריש אחוזים מסוימים לחסכון הפנסיוני והפרשות אלו זוכות להטבות מס. 

איך בוחרים את החברה המתאימה?

הפרמטרים החשובים ביותר שחשוב לשים אליהם לב הם הפרמטרים שיש להם השפעה על גודלו של החיסכון שתקבל בעת הפרישה. בין הפרמטרים המשפיעים ביותר על גודל החיסכון הסופי הם,  דמי הניהול ואיכות ניהול ההשקעות של הגוף המנהל.
 – דמי ניהול:
 דמי ניהול נגבים ע"י הגוף שמנהל את ביטוח המנהלים באופן שוטף מההפקדות השוטפות ומהסכום המצטבר. שיעור דמי הניהול המקסימליים בביטוחי מנהלים עומד כיום על עד 1.05% מהסכום הצבור ועד 4% מההפקדות החודשיות. בגלל התחרותיות הרבה רצוי להתמקח ולנסות להפחית את שיעור דמי הניהול למינימום האפשרי.
-איכות ניהול ההשקעות:
כספי החיסכון מושקעים באפיקי השקעות שונים ע"י הגוף המנהל והם נושאים תשואה שמתווספת לחסכון הסופי. למרות שלא ניתן לחזות איזה גוף מנהל יצליח להשיג תשואה גבוהה יותר, כדאי לבחור בגופים מנהלים המספקים תשואות גבוהות לחוסכים. סביר להניח שגוף מנהל אשר מצליח לספק תשואה גבוהה בהווה יצליח באופן דומה גם בעתיד ולכן לפני שאתם בוחרים בביטוח מנהלים כדאי שתבדקו את תשואות הגופים המנהלים שלהם.

 

ביטוח תאונות אישיות

רק שיחזרו הביתה בשלום:
הכל על ביטוח תאונות אישיות לילדים

ביטוח תאונות עבור ילדים הוא ביטוח חובה עבור כל התלמידים הנמצאים במערכת החינוך. כל הילדים בישראל שעליהם חל חוק חינוך חובה מחויבים להיות מבוטחים. הביטוח מכסה את ילדכם 24 שעות ביממה, 365 ימים בשנה. ביטוח תאונות אישיות עבור ילדים אינו מכסה תאונות עבודה, או פעולות איבה שעליהן ניתן פיצוי מביטוח לאומי, הביטוח אינו תקף עבור פגיעות מתאונות דרכים.
תוכלו לתבוע פיצוי כספי עבור תאונה עד גיל 21 גם אם התאונה התרחשה שנים רבות לפני.
ביטוח תאונות אישיות עבור ילדים מבטיח עבור הילדים שלכם רשת ביטחון משמעותית, הביטוח תקף עבור כל מקום בו הילד נמצא ללא קשר למוסד החינוכי בו הוא לומד, גם אם התאונה התרחשה מחוץ למוסד החינוכי, הילד שלכם עדיין מכוסה. הביטוח אינו מנוכה מכל פיצוי אחר המגיע לכם במסגרת התאונה והוא אינו מותנה בהוכחה של מעשה רשלנות.

 פוליסת ביטוח תאונות אישיות 

חברות הביטוח מחויבות להוציא עבורכם עותק של פוליסת הביטוח הכולל טופס גילוי נאות עם כל הפרטים הנדרשים, פרטים כללים ועיקרי הכיסויים המכוסים. עותקים של פוליסת הביטוח מועברים אל הרשויות המקומיות והם מעבירים אותם להורי התלמידים על ידי מוסד החינוך בו הם לומדים.
התשלום עבור הפוליסה משולם על ידי ההורים במסגרת תשלומי הורים. ועדת החינוך של הכנסת באותה שנה קובעת את הסכום המרבי לתשלום, בשנה הנוכחית הסכום עומד על 49 שקלים לחודש.

פוליסת ביטוח תאונות אישיות משפחתיות

פוליסת ביטוח תאונות אישיות משפחתית מעניקה כיסוי למקרים של מוות ועוד כיסוי מיוחד עבור ילדים. במסגרת פוליסת ביטוח תאונות אישיות משפחתיות אתם יכולים לבחור בעצמכם את סכום הביטוח הרצוי. פוליסת ביטוח ילדים במסגרת חוק חינוך חובה אינה מכסה את כל המקרים האפשריים כגון תאונות דרכים ומקרים נוספים. חלק מן ההורים בוחרים לבטח את ילדיהם במסגרת הפוליסה המשפחתית ועל ידי כך להבטיח באופן מלא את בטחון ילדיהם.

ביטוח משכנתא

המפתח לשקט שלכם: ביטוח משכנתא

קניתם דירה? מזל טוב! עכשיו הגיע הזמן לעשות לה ביטוח משכנתא.
ביטוח משכנתא הוא ביטוח חובה, הבנקים מחייבים את הלווים לבטח את המשכנתא לפני החתימה על
החוזה. מטרת ביטוח המשכנתא היא להבטיח את החזר המשכנתא במקרים של אסון. ביטוח המשכנתא
מורכב מביטוח על המבנה שבגינו נלקחה המשכנתא וביטוח חיים של הלווה.

 

ביטוח מבנה למשכנתא

ביטוח מבנה למשכנתא מגן גם על הבנק וגם על הלווים מפני נזקים שעלולים להיגרם לנכס ולהוריד את ערכו. ביטוח מבנה למשכנתא מכסה אירועים כגון: שריפות, הצפות, רעידות אדמה, פגעי מזג אוויר ואירועים נוספים המפורטים בפוליסת הביטוח. ביטוח משכנתא לא כולל בדרך כלל ביטוח עבור תכולת המבנה. עלויות ביטוח מבנה למשכנתא הן בדרך כלל נמוכות ולכן רצוי לבדוק מהם הכיסויים המוצעים במסגרת הביטוח ולהרחיב את הכיסוי באמצעות ביטוחים נוספים כמו ביטוח תכולה. כדאי לבטח את המבנה בסכום שתואם את העלויות המלאות עבור בניית מבנה זהה ולא רק בסכום שתואם את המשכנתא שלקחתם, כך תהיו מבוטחים באופן מלא למקרה של אובדן קורת גג בשל נזק שנגרם למבנה.
ביטוח מבנה למשכנתא מורכב מארבעה סעיפים עיקריים:
– ביטוח מבנה
– שעבוד בלתי חוזר לבנק שקובע שבמקרה של נזק לבית, הבנק הוא המוטב שיקבל את כספי הביטוח.
– כיסוי נגד רעידת אדמה המחויב על פי דרישות הבנק.
– כיסוי נזקי צנרת המחויב על פי דרישות הבנק.

ביטוח חיים למשכנתא

ביטוח חיים למשכנתא הוא ביטוח המחויב על פי חוק בישראל ומטרתו להבטיח את החזר המשכנתא לבנק במקרה של מוות של אחד מהלווים.
חשוב לדעת שהמוטב במקרה של ביטוח חיים למשכנתא הוא הבנק ולא משפחת המבוטח ולכן ביטוח חיים למשכנתא לא מחליף ביטוחי חיים אחרים שמטרתם להגן על משפחת המבוטח.
רצוי להרחיב את ביטוח החיים למשכנתא כך שיכלול כיסויים נוספים מלבד מקרי מוות, כיסויים למצבים שמקשים על המשך תשלומי המשכנתא. במקרה של אובדן כושר עבודה, נכות חלקית או מוחלטת ואפילו פיטורין ממקום העבודה, הכיסויים הללו יסייעו לכם להמשיך ולשלם את המשכנתא. עלויות ביטוחי חיים למשכנתא נקבעות בהתאם לנתוני המבוטח וקיימים הבדלים בעלויות עבור מאפיינים שונים של גיל, עיסוק, מגדר, תחביבים, עישון, מצב בריאותי וגורמים נוספים.
הישגים הדרך הבטוחה לביטוח המשתלם ביותר עבורכם

אולי יעניין אותך...

הכל על ביטוחי חיים!

ביטוח חיים מטרתו של ביטוח חיים היא לספק בטחון כלכלי למשפחת המבוטח במקרים של  מוות או תאונה. ביטוח חיים הוא "גלגל הצלה פיננסי" במקרה של

“העיקר הבריאות”

כיסויי הבריאות והן כיסויי הסיעוד נותנים לך מענה במקרים של קסטרופה. כצרכן, חשוב להבין מה ההבדל בין הכיסויים השונים, האם כדאי להרחיב את הכיסוי הביטוחי?

ביטוחים להשוואה

ביטוחים להשוואה

ביטוח דירה

ביטוח נסיעות

ביטוח רכב

שירות לקוחות

מייל:

info@practica-fin.co.il 

שעות פעילות: א׳-ה׳ בין השעות 09:00-17:00

הישאר מעודכן,

הירשם לרשימת התפוצה שלנו

ואנו נדאג לעדכן אותך בכל המידע החשוב המתעדכן בתחום הבריאות והביטוח.

ביטוחים להשוואה

ביטוחים להשוואה

ביטוח דירה

ביטוח נסיעות

ביטוח רכב

שירות לקוחות

מייל:

info@practica-fin.co.il 

שעות פעילות: א׳-ה׳ בין השעות 09:00-17:00

הישאר מעודכן,

הירשם לרשימת התפוצה שלנו

ואנו נדאג לעדכן אותך בכל המידע החשוב המתעדכן בתחום הבריאות והביטוח.

כל הזכויות שמורות לפרקטיקה פיננסית

נבנה על ידי: תדמית אינטראקטיב

איתור הביטוחים שלי

בעזרת מס' פעולות פשוטות, המומחים שלנו יאתרו וירכזו עבורכם את כל הנתונים כך שתוכלו לקבל מידע הרלוונטי באופן המקצועי ביותר.

  •  איתור הביטוחים שלי כולל קופת חולים וחברות הביטוח.
  •  בדיקת כפל ביטוחים.
  •  קבלת דוח דיגיטלי.

השוואת ביטוח - ביטוח חיים

כמה פרטים אישיים, ותוכלו לקבל את ההצעה הטובה ביותר:

השוואת ביטוח - ביטוח חיים למשכנתא

כמה פרטים אישיים, ותוכלו לקבל את ההצעה הטובה ביותר:

השוואת ביטוח - ביטוח בריאות

כמה פרטים אישיים, ותוכלו לקבל את ההצעה הטובה ביותר:

הכיסויים שברצונך לכלול:

השוואת ביטוח - תאונות אישיות

כמה פרטים אישיים, ותוכלו לקבל את ההצעה הטובה ביותר: